fbpx

PREMIERA w Ferajnie – Minecraft: Builders & Biomes

PREMIERA w Ferajnie – Minecraft: Builders & Biomes

Oto przed nami długo zapowiadany tytuł, bo przecież czekać dziesięć lat na planszową odsłonę jednej z najpopularniejszych gier świata, to stanowczo zbyt długo.

Pierwsze wrażenia po rozgrywce nasuwają się już po kilku chwilach od przygotowania wszystkich elementów na stole. Zdecydowanie najładniej prezentuje się blok zasobów z drewnianymi kostkami. Surowców z czasem ubywa, a ta losowo wygenerowana bryła staje się bardziej postrzępiona – klimat Minecrafta zachowany. Do tego pojawiają się “moby” do pokonywania, jednak walka jest uproszczona i to tylko dodatkowy element – można w ogóle potworami się nie przejmować. Najlepsze jest to, że można wygrać na wiele sposobów, a zwycięzcę ciężko wskazać do samego końca.

Rozgrywka jest szybka, przez co długo nie czekamy na decyzję przeciwnika. Możemy wykonywać dwie akcje: podbierać dwa bloki, przesuwać się o maksymalnie dwa pola na planszy i odkrywać sąsiednie kafle, budować różne “struktury”, walczyć z mobami lub zbierać bronie. Było lego czy inne zabawki ze świata Minecrafta, teraz czas na znakomitą planszówkę “Builders & Biomes”, która, zapewniam, odciągnie dzieciaki sprzed tabletów czy komputerów na długie godziny.

Michał Piszora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *